Zajímavé odkazy | Podlahy Příbram | renovace podlah, rekonstrukce podlah

Laminátová versus dřevěná podlaha
Podlaha je velmi důležitou částí interiéru. Její vzhled významně dotváří estetickou stránku, fyzikální vlastnosti zase útulnost místností. Po podlaze chodíme často bosy, hrají si na ní děti, jsme s ní v neustálém kontaktu. Její vlastnosti mají vliv na udržování čistoty, zdravé klima, její životnost. Je to velká investice jak po finanční stránce tak z hlediska kvality bydlení.

čtěte více


Přírodní linoleum – podlahová krytina s tradicí i budoucností
Přírodní linoleum se používá jako podlahová krytina už téměř 150 let. Samotný název je odvozen z latinských výrazů linum (len) a oleum (olej) a technologie výroby linolea v podstatě zůstala dodnes stejná.

čtěte více


Podlaha z PVC - minulost nebo módní trend
Podlahy z PVC zažívají v posledních letech malou renesanci. Mnozí je i tak stále odmítají, protože nesplňují jejich požadavky na estetický vzhled podlahy a dávají raději přednost dřevu nebo dlažbě. Ve specializovaných "podlahářských" prodejnách se setkáme s nejrůznějšími vzory, jakostmi i cenovými úrovněmi.

čtěte více


Podlahy ze dřeva
Trendem současného bydlení je návrat k přírodním materiálům, a tak svůj „come-back“ zažívají také dřevěné podlahy. Umělé materiály jsou i přes své výhody poněkud na ústupu. Co můžeme od dřevěné podlahy očekávat?

čtěte více


Korková podlaha – investice do budoucna
Pokud jste věrnými patrony a ochránci životního prostředí a tíhnete k přírodním materiálům i ve svém obydlí, pak jistě před linoleem nebo kobercem z umělých vláken dáte přednost podlaze dřevěné či korkové. A právě té korkové se dnes budeme věnovat.

čtěte více


Podlahy ze dřeva dodají interiéru originalitu i útulnost
Přírodní materiály mají zelenou, u zákazníků jsou oblíbené, v interiéru vytváří příjemnou a útulnou atmosféru. Přírodu ve své původní podobě nejlépe zastupuje dřevo, které ve velké ploše reprezentují podlahy.

čtěte více


Příprava broušení dřevěných podlah
Dřevěné podlahy a parkety mají svou dlouholetou tradici. V poslední době, kdy se stále více propaguje trend zdravého životního stylu v čistém ekologickém prostředí, zaznamenávají doslova své znovuzrození částečně i díky módnosti těchto povrchů.

čtěte více


Jak aplikovat lak na dřevěnou podlahu
Začněte správně. Skončíte správně. Rádi bychom vám připomněli jedno prosté pravidlo, které každý podlahář sice dobře zná, ale přesto na něj někdy zapomene.

čtěte více


Olejování parketových, prkenných podlah a dřevěných schodišť
Úprava parketových podlah olejem zdůrazňuje přirozený odstín dřeva a jejich povrch vypadá matově, jakoby saténově. Pokud jste se rozhodli pro olejovanou podlahu, nesmíte zapomenout, že ve srovnání s lakovanou podlahou je mnohem citlivější na rozlité tekutiny. Je třeba ji pravidelně mýt čisticím prostředkem Bona Carl’s Cleaner a udržovat ji pomocí prostředku k tomu určenému Bona HS Vosk.

čtěte více


Chyby při broušení dřevěných parket a jejich odstranění
Je důležité, aby jste brousili správně. Navzdory tomu, že používáte nejlepší povrchové úpravy na světě, pokud nebrousíte dobře, stále budete dosahovat pouze špatných výsledků. Je tady jen jedna cesta jak dosáhnout dobrých výsledků: důkladně vybrousit podlahu a použít povrchovou úpravu špičkové kvality.

čtěte více


Kompletní informace o údržbě dřevěných podlah
Už jste někdy přemýšleli o různém zatížení, kterému je vaše dřevěná podlaha každý den vystavena? O veškeré špíně? O každodenním opotřebování? Nesmíme zapomenout ani na poškození způsobené nevlídným počasím. Nebo chybnou údržbou, například nadměrným používáním vody, vosku a univerzálních domácích čistících prostředků.

čtěte více


Moderní způsob čištění podlah
Přirozený růst a struktura dřeva dodávají dřevěným podlahám jejich zvláštní ráz. Díky lakování ve třech vrstvách jsou chráněny proti vniknutí nečistot a tekutin. Čištění i údržba jsou proto jednoduché a nevyžadují větší námahu. Nepoužívejte ocelové drátěnky, agresivní rozpouštědla a silně alkalické přípravky, které by mohly lakový film poškodit. Důležité pro dlouhou životnost laku je instalace kvalitních a účinných čistících zón před vchodem do místnosti. Nohy nábytku doporučujeme opatřit plstěnými podložkami.

čtěte více


 

tel.: +420 318 626 915, mobil: +420 602 173 004