info@podlahy-sedlacek.cz +420 602 173 004
+420 602 173 004 info@podlahy-sedlacek.cz

Pokládka vícevrstvé dubové podlahy ve cvičebním a tanečním sálu

Realizace pokládky v tanečním a cvičebním sálu je vždy trošku výzva. Proto, aby podlaha vydržela nápor sportovních aktivit, je potřeba perfektně připravit povrch a především vybrat vhodnou podlahovou krytinu. A protože nás takové zakázky baví, realizovali jsme začátkem roku pokládku podlah v novém cvičebním a tanečním sálu v Příbrami.

Pokládka se realizovala v rámci rekonstrukce objektu a jak to tak bývá, nejdříve bylo potřeba vyřešit nerovný podklad tvořený keramickou dlažbou s vrstvou kobercového lepidla. Pomocí škrabek se podařilo ručně odstranit vrstvu starého lepidla (strojní obroušení nebylo možné). Následovalo strojní čištění a odmaštění dlažby. Pak už to frčelo. Aplikace penetrace na nesavé podklady a celoplošné vyrovnání cementovou stěrkou.

Vše bylo připraveno pro pokládku 250 m2 vícevrstvé dřevěné dubové podlahy. Pro montáž dřevěných lamel celoplošným lepením jsme měli velkého pomocníka a to speciální nanášecí automat lepidla. Ten dávkuje přesnou požadovanou gramáž lepidla ve velké ploše. Toto ocení každý podlahář, protože nemusí být celý den na kolenou. Další výhodou je značné urychlení a zkvalitnění pokládky. Pro zajištění elasticity a pružnosti celého povrchu podlahy doporučujeme silanové lepidlo Bona R848.

Víme, že podlahy v těchto objektech musí něco vydržet, a tak jsme si na realizaci pokládky dali opravdu záležet. Návštěvníci tanečního centra se zde budou jistě cítit příjemně. Přejeme jim šťastný krok :)