info@podlahy-sedlacek.cz +420 602 173 004
+420 602 173 004 info@podlahy-sedlacek.cz

Odborného učiliště Pod Šachtami v Příbrami

Stav původní podlahy

Původní dřevěná podlaha byla již pro sportovce natolik nebezpečné, že byla nutná kompletní výměna celé dřevěné podlahy. Jednotlivé dřevěné dílce byly uvolněny od podlahového roštu a tvořily velké výškové přesahy a ostré hrany. Byla nutná kompletní výměna celého podlahového systému včetně podlahového nijak neodpružené roštu, který již nevyhovuje novým sportovním normám.

Příprava před pokládkou podlahy

Po demontáži staré podlahy jsme zjistili, že podklad vykazoval velké nerovnosti, které jsme museli zbrousit a celou plochu vyrovnat samonivelační cementovou hmotou. Rovinnost podkladu je prakticky základ pro kvalitně provedenou pokládku jakékoliv podlahy. Před samotnou pokládku bylo provedeno důležité měření vlhkosti podkladního betonu, prostoru tělocvičny a samotného dřevěného podlahového systému. Bez měření vlhkosti nikdy nemůžete začít s montáži jakékoliv podlahoviny. Pokud by byl podklad vlhký a byla by provedena montáž podlahy, vznikne tak velké riziko, že dojde k rozsáhlým nevratným deformacím podlahy.

Nový sportovní povrch

Jako nový povrch jsme zvolili dřevěnou sportovní podlahu GRABO SPORT PRQET s odpruženým roštem s certifikaci FIBA na kterém se můžou hrát i ligové soutěže. Samotnou montáž jsme zahájili pokládkou parozábrany na kterou jsme nainstalovali lamelový celoodpružený rošt, který efektivně a dlouhodobě chrání klouby sportovců. Na připravený rošt se na speciální elastické lepidlo instaluje samotná vícevrstvá dubová podlaha. Po instalaci celé plochy bylo provedeno olištování podlahy dřevěnou lištou, tak aby mohl celý podlahový systém odvětrávat.

Vyznačení hřišť a osazení sportovního vybavení

Lajnovaní všech potřebných čar a barevných hracích polí pro vybrané sporty dle platných standardů, které škola požadovala, jsme provedli na závěr akce. Odborná firma provedla montáž sportovního nářadí na svá místa.

Předání a následná péče o podlahu

Finálně jsme předali škole důležité informace, jak sportovní povrch správně udržovat. Pro dlouhou životnost podlahy je důležité, aby před vstupem na sportovní povrch byly vždy instalovány čistící zóny. Pro údržbu a čištění byly používány doporučené čistící prostředky a správná úklidová technika v podobě strojního vybavení nebo ručního vybavení.

 

Vybavení pro údžbu podlahy: Podlahové mycí stroje/s odsáváním, čistící prostředky