info@podlahy-sedlacek.cz +420 602 173 004
+420 602 173 004 info@podlahy-sedlacek.cz

V říjnu tohoto roku (2022) jsme realizovali renovaci parketové podlahy v centru české vzdělanosti, tedy ve Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Čekalo nás 12 kanceláří s provozně opotřebovanými parketami. Stále však naštěstí byly v poměrně dobrém stavu, který nevyžadoval stržení parketových dílců a jejich opětovné přilepení k podkladu. Musíme se přiznat, že jsme se na tuto zakázku opravdu "těšili", protože renovace dřevěných podlah nás baví. Je to pořád to podlahářské řemeslo, na které musíte mít perfektní vybavení a hlavně to musíte opravdu umět.

 

Jak brousíme podlahy? Dle pevných postupů

Základem kvalitní renovace je vždy precizní broušení, které má svoje pevné postupy. 

- hrubé broušení válcovou bruskou pro odstranění starých vrstev laků a srovnání nerovností
- jemnější broušení 3 planetovou bruskou, která zahladí stopy po hrubém broušení
- broušení krajovou bruskou okrajů
- následuje vyčištění spár a jejich celoplošné tmelení
- opětovné celoplošné broušení, abychom odstranili přebytečný tmel a brousíme postupně od hrubosti brusiva P40, 60, 80, 100 až 120.

Aplikace laku a další broušení podlahy

Teprve takto perfektně připravený podklad lakujeme základním lakem a 2 vrstvami vrchního zátěžového laku BONA s mezibroušením mezi jednotlivými vrstvami.

Jako poslední přichází na řadu lištování okrajů dubovou lakovanou lištou. Výsledkem je krásná přírodní dubová podlaha, která při správné údržbě bude sloužit dlouhá léta.

Z praxe víme, že některé firmy umí udělat renovaci pokoje za jediný den. Nám to bude trvat 3 dny, protože dodržíme všechny postupy. Určitě se vám ale vyplatí počkat.

Potřebujete poradit? Napište nám