info@podlahy-sedlacek.cz +420 602 173 004
+420 602 173 004 info@podlahy-sedlacek.cz

Začátkem prázdnin jsme realizovali velmi zajímavou pokládku 50 m2 suchého podlahového systému a pokládky vícevrstvé dubové podlahy v kombinaci s vodním podlahovým vytápěním a 50m2 na klasický betonový potěr.

Od investora jsme měli pro realizaci celého suchého systému jako podklad připravenou rovnou podlahu vyrovnanou OSB deskami na trámovém stropu. Topenářská firma položila speciální podlahový suchý topný systém REHAU a po provedení tlakové zkoušky jsme mohli začít s montáží suchého podlahového systému FERMACELL, který je vhodný pro podlahové vytápění.

Pro vytvoření pevného a rovného podkladu pro následnou montáž dřevěné podlahy jsme použili sádrovláknité Fermacellové desky o rozměru 1500 x 500 x 25 mm. Jednotlivé desky se spojují lepením v zámcích a částečným šroubováním ve spojích. Betonový potěr, pod kterým byl instalován mokrý podlahový topný systém, jsme vyrovnali samonivelační cementovou hmotou Chemos. Základem pro celoplošné lepení dřevěných lamel byla penetrace savých Fermacelových desek i cementové stěrky penetrací Bona D 501.

Pokládaným materiálem byla krásná vícervrstvá dubová podlaha s černým sukováním, V spárou, jemným kartáčováním a povrchovou úpravou v oleji. Rozměry lamel tl. 14mm , šíře 190 mm a různé délky. Montáž proběhla celoplošným lepením na silanové lepidlo Bona R 848.

Montáž soklových lišt vyrobené na zakázku ze stejného materiálu jako dubová podlaha už jenom podtrhla krásu přírodní podlahy.

Potřebujete poradit? Napište nám